/Files/images/PM574image003.jpg

Міліціонер є представником держави, і до нього необхідно ставитися з відповідною повагою та виконувати його законні вимоги.

Запам’ятай: злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі працівника міліції є адміністративним проступком і може призвести до застосування щодо тебе фізичної сили та арешту строком до 15 діб.

Зверни увагу, - ти зобов’язаний виконувати лише законні вимоги працівника міліції, як то: назвати своє прізвищ, адресу проживання, пред’явити паспорт чи інший документ, що посвідчує особу, дати пояснення з приводу події, свідком якої ти був, припинити чинити ті чи інші дії, якщо тобі обґрунтовано вказали, що в них вбачаються ознаки правопорушення.

УВАГА! ПАМ’ЯТАЙ!

Міліціонер не має права вилучати й забирати з собою твій паспорт, якщо в ньому немає ознак підробки (у такому разі в присутності двох понятих обов’язково складається мотивований протокол вилучення чи добровільної видачі документа);

міліціонер не має права вилучати у тебе будь-які речі, якщо вони не є знаряддям або об’єктом скоєння правопорушення. У будь-якому разі вилучення речей також має бути протокольно оформлено в присутності двох понятих;

міліціонер не має права вимагати від тебе невідкладно прибути разом із ним до райвідділу міліції без пояснення причин.

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Одразу після того, як ти зайшов до приміщення міліції, звернись до постового при вході або в чергову частину і вимагай, щоб тебе записали у відповідному журналі відвідувачів (такий є в кожному підрозділі міліції). У журналі має бути зазначено твоє прізвище, ім’я, по батькові, дата та час прибуття в райвідділ, до кого з працівників міліції ти прийшов. Далі постовий зобов’язаний зафіксувати у цьому ж журналі час, коли ти вийдеш з міліції.

Адміністративне затримання може тривати не більше трьох годин. За цей час співробітники міліції повинні скласти на тебе адміністративний протокол (якщо тобі виповнилось 16 років і ти маєш доходи), опитати свідків та інших.

Після затримання тебе можуть помістити в спеціально відведених для цього приміщеннях – кімнатах для затриманих. Пам’ятай – тебе не можуть тримати в одному приміщенні з дорослими.

Після затримання вимагай відразу викликати батьків чи осіб, що їх замінюють.

Твоє опитування має проводитись в присутності батьків чи осіб, що їх замінюють.

При затриманні одразу після прибуття до міліції вимагай складання протоколу про своє затримання. У протоколі неодмінно зазначаються дата і час затримання та його підстави з обов’язковим посиланням на норму закону, що їх передбачає.

Уважно прочитай зміст протоколу, вимагай роз’яснити твої права і передусім право відмовитись давати будь-які свідчення стосовно себе та право на отримання юридичного захисту й допомоги від фахівця у галузі права. Пам’ятай, просто підписаний протокол – це зізнання у вчиненні правопорушення, тому, якщо не вважаєш себе винним, зазнач у протоколі (є така графа – пояснення правопорушника) «з протоколом не згоден» або взагалі відмовся його підписувати (надавати пояснення чи підписувати протокол – це твоє право, а не обов’язок). У протоколі маєш право записати свої зауваження щодо дій посадових осіб міліції, якщо вважаєш такі дії незаконними. Пам’ятай, ти маєш право взагалі відмовитись підписувати будь-які документи за відсутності батьків або осіб, що їх замінюють, або адвоката.

Під час оформлення адміністративного затримання тобі доведеться пройти неприємну процедуру особистого огляду та огляду твоїх речей. Слід знати, що особистий огляд має проводитись особою однієї з тобою статі й у присутності двох понятих цієї ж статі. Про результати особистого огляду складається протокол, до якого заносяться відомості про вилучені в тебе речі. Протокол засвідчується твоїм підписом та підписами понятих.

Відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України затримання проводиться лише за наявності однієї з підстав:

- коли особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;

- коли очевидці, в тому числі потерпілий, прямо вкажуть на особу, яка вчинила злочин;

- коли на підозрюваному або на його одягу, при ньому або в його житлі буде виявлено явні сліди злочину.

ЗАПАМ’ЯТАЙ!

Згідно з чинним законодавством твоє затримання за підозрою у вчиненні злочину не може тривати більше 72 годин, тому особливу увагу зверни на те, щоб у протоколі були вірно вказані дата час твого затримання. Протягом 72 годин міліція зобов’язана або звільнити тебе або доставити до суду, яким приймається рішення про можливість твого подальшого перебування під вартою. Копію протоколу про затримання одразу після його складання міліціонер повинен вручити тобі разом із письмовим переліком передбачених для затриманого прав.

ХАЙ ЩАСТИТЬ!

Кiлькiсть переглядiв: 1435

Коментарi