Скарби бабусиної скрині

/Files/images/P3136476.JPG

З метою пробудження інтересу до історії України, її культури, побуту ознайомлення з оберегами української родини, вивчення традицій та обрядів українського народу в кімнаті народознавства класний керівник Чебукіна Г.В. разом з учнями 3- Б класу для своїх бабусь провели виховний захід « Скарби бабусиної скрині». Учні в національних костюмах вітали гостей віршами, співали пісні ,читали свої твори – роздуми про дорогу бабусю. По черзі відкривали скриню , діставали обереги та розповідали про них

./Files/images/P3136456.JPG

Лінійка-реквієм "У нашій пам'яті вони назавжди залишились"

/Files/images/P2206244.JPG

Небесна сотня – безневинна жертва…

Бандитам не сховатись за хрестом

Отим хрестом, де їхня совість мертва

Зрікається і серцем і чолом…

Такими словами розпочалася лінійка – реквієм «У нашій пам’яті вони назавжди залишились» вшанування пам’яті Небесної Сотні.

… 80 днів і ночей… Тривожних, заплаканих і вимолених… Нерівною була ця боротьба. Влада, сила і гроші – проти гарячого серця. Зло – проти добра. Куля – проти мрії.

У глибокій покорі й скорботі, з великою шаною і подякою учні школи вклонилися перед Героями Небесної сотні. Вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Школярі читали вірші «Небесна сотня», «Мамо, не плач». Із словами пошани , скорботи до учнів звернулася завідувач Комунальної установи

« Нижньосірогозький районний методичний кабінет» Голобородова Марина Миколаївна.

/Files/images/P2206242.JPG

Учні говорили про те , що ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Закликали згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за майбутнє. І під мелодію гімну Небесної сотні « Пливе кача» передали з рук в руки запалену свічку, як данину тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті! Лінійку – реквієм закінчила учениця 9 класу Чумак Катерина поезією « Молитва за Україну».

Героям Майдану, що загинули за світле майбутнє України, присвятили хвилину мовчання.

Учні вірять, що Небесна сотня стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли.

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

З Україною в серці

/Files/images/P1225961.JPG

З учнями школи був проведений виховний захід “З Україною в серці” . Мета цього заходу: розуміння єдності і цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави; виховання шанобливого ставлення до воїнів, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України.

/Files/images/P1205942.JPG

Увага! Конкурси/Files/images/PA274467.JPG

У стінах школи проходять акції «Напиши листа та намалюй малюнки солдату», « Оберіг для Захисника України» ,« Кошти на Українську армію», « Продукти харчування та посуд – нашій Армії».

/Files/images/PB114736.JPG

Україна соборна - наша гордість і слава

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. В нашій школі цій знаменній події було присвячено низку заходів. Зокрема педагогом організатором Черняк І.В. та лідерами учнівського самоврядування «Таврос» проведено загальношкільну лінійку на яку всі класи школи прийшли з державними атрибутами . Учні молодшої школи під керівництвом Полєжаєвої Н.В. показали музичну композицію « Україна моя». Завершилася лінійка створенням живого ланцюга , як символ об’єднання України. У шкільній бібліотеці оформлено історико-літературну книжкову виставку «Суверенна моя Україна», яка висвітлює цю історичну подію українського народу. Учні 11 – х класів підготували бібліотечно- історичний урок « Тернистий шлях Соборності». Класними керівниками 1-11 класів проведено бесіди по класах: «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг», «День соборності – день свободи», « Схід та Захід разом» /Files/images/P1205948.JPG

Вічна пам'ять загиблим героям

Урочисте відкриття меморіальної дошки випускника нашої школи Шиліку Анатолію , який загинув в зоні АТО.

/Files/images/P2106176.JPG

Герої! Герої! Герої!

І туга, і гордість без меж!

По серцю знов мчить борозною

Черговий солдатський кортеж.

«Не я, тоді хто? — кожен каже. —/Files/images/P2106160.JPG

Хто край від навали спасе?»

І цілому світу докаже:

«Вітчизна нам - понад усе!»

Вед. І молиться мати й дружина:

«Коли ж люте горе минеться?»

І тужить уся Україна,

І бореться, та не здається.

Герої! Герої! Герої!

Найкращі Вкраїни сини!

Цей світ лиш врятують герої,

Герої нової війни.

Зростаємо патріотами/Files/images/vDI6KVZjAo4.jpg

День захисника України- це свято яке є всенародним , бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття,учасники Революції гідності, добровольці і військові ,волонтери ,діти і дорослі — всі ті,хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.

У неспокійні часи сьогодення кожен свідомий українець відчуває свою приналежність до рідного краю, який готовий захищати навіть ціною власного життя. Йдеться про такий феномен людської приналежності як патріотизм.

Одним із найважливіших завдань у Нижньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів є виховання патріота незалежної України, готового самовіддано розбудувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову державу , забезпечити її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу, громадському миру і злагоді в суспільстві.

З метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у підростаючого покоління в нашій школі відбулися заходи, приурочені до Дня захисника України та українського козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці. Члени учнівського самоврядування та бібліотекар Куца Т.І. підготували книжкову виставку "Народ мій є, в його гарячих жилах козацька кров нуртує і гуде ”. На виставці експонуються книги із фонду бібліотеки, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Класні керівники 2-4 класів провели КВК "Козацькому роду нема переводу" з тематичними піснями, танцями, іграми та розвагами. Учителя фізичної культури разом з класними керівниками провели для учнів 5-9 класів спортивне свято "Козацькі розваги" та 7-8 класів „Спортивні забави”. На святі школярі не лише взяли участь у різного роду змаганнях, а й зробили короткий історичний екскурс у добу Козаччини .У всіх класах пройшли Уроки мужності «“Україна – мати. Вмій її захищати”, “Мужність і відвага крізь покоління”. « Нехай історія не поверта війну» - такими словами розпочалася загальношкільна лінійка « Україна у моєму серці» на якій учні говорили про те , що боротьба за незалежність України продовжується і зараз . На Донеччині і Луганщині на превеликий жаль гинуть наші патріоти- добровольці та воїни української армії. Серед загиблих–колишній учень нашої школи Шилік Анатолій . Учні вшанували пам’ять і подвиг славних синів України- героів УПА ,героїв небесної сотні і героїв АТО і промовили молитву за душі загиблих.

Учні початкових класів активно підключилися до Всеукраїнської молодіжної та дитячої акції « Напиши листа солдату» .Потім діти вручили листівки випускнику школи , який служить за контрактом у м. Миколаїв, бригада №36 морської піхоти Горбунову Максиму, який передасть їх воїнам – захисникам АТО.

Під керівництвом класного керівника 7-Б класу Габаїдзе Г.В. був організований виховний захід на який запросили маму випускника нашої школи Шиліка Анатолія , який загинув в зоні АТО – Ганну Іванівну. Зі словами невичерпного смутку до учнів звернулася класний керівник загиблого героя Ганна Василівна , яка охарактеризувала Анатолія як скромну, добру, чуйну людину, з активною життєвою позицією, пригадавши минулі шкільні роки. На завершення Ганна Василівна наголосила: „Діти, в стінах нашої школи виріс справжній патріот, будьте ж і ви достойні своєї держави, своєї Батьківщини, ростіть патріотами і беріть приклад з тих, хто загинув за Вітчизну, за нашу рідну Україну.“

Класний керівник Пантелей Г,Г. разом з учнями 8-А класу на базі центральної районної бібліотеки провели патріотичну подорож у часі

« Сила нескоренних» .На захід були запрошені представник райвійськкомату- майор Супрун І.М. , учасники АТО - Гречко Юрій Володимирович та Чумаченко Олександр Вікторович. Кульмінацією проведення заходів стало висадження кущу калини біля пам’ятника « Танк» в пам'ять про загиблого в зоні АТО Шиліка Анатолія.

/Files/images/8x0Uln8EY5s.jpg

/Files/images/PA139513.JPG

/Files/images/PA139496.JPG

/Files/images/DSCF9681.JPG/Files/images/DSCF9755.JPG

/Files/images/DSCF9799.JPG

У кожного народу є свої темні сторінки історії - війни, революції та інші події, ставлення до яких часом буває неоднозначним і може змінюватися залежно від епохи та ідеології. Саме до таких явищ належить Голодомор 1932-1933 років в Україні. Голодне лихоліття назавжди залишиться однією з найактуальніших, гострих і болісних проблем українського суспільства.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору, донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років в школі було проведено різноманітні заходи .

Класними керівниками 1-11 кл. проведено єдині тематичні години «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».

24 листопада для учнів 1-11 класів до Дня вшанування пам’яті жертв голодомору було проведено загальношкільну лінійку « Вогонь скорботи в серці навіки» , на якій увазі учнів було запропоновано перегляд документальних фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Учнями було зачитано уривки зі спогадів очевидців, а також вони розповіли про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози. Учні причастилися хлібом , як безцінним Божим даром та пом’янули душі загиблих людей, приєдналися до акції «Запали свічку пам’яті» з оголошенням хвилини мовчання.

Класний керівник Пендак Л,С. разом з учнями 8-Б класу провели літературну читальню « Спомини про « світле» минуле».Цей захід був присвячений подіям Голодомору на Херсонщині які описав ветеран війни та праці Олексій Волович, який народився в Горностаївському районі Херсонської області.

Шкільним бібліотекарем Куцою Т.І. була оформлена тематична експозицiя

« Голодомор 1932-1933 років історична трагедія нашого народу». Частину експозиції складають інформаційні матеріали, які не тільки висвітлюють хронологію та специфіку війни радянського режиму проти сільських трударів, а й піднімають тему вшанування пам’яті за невинно вбитими, як на теренах сучасної України, так і за її межами.

Об’єднавшись з районною центральною бібліотекою провели урок пам’яті « Свічка в кожному вікні». Цей захід запам’ятається усім завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі учнів, вчителів, гостей.

Кожна людина живе у трьох вимірах: учора, сьогодні, завтра.Ми живемо в інший час і не причетні до тих страшних часів.Нинішньому поколінню потрібно знати про цю трагедію для нашої єдності , для віри у життя та справедливість . Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртує нас , живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

/Files/images/PB240341.JPG

Герої не вмирають! Так ми говоримо про тих, хто віддав своє життя за Україну, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, хто спить у холодних могилах – за гідне буття українців, за кращу долю своїх дітей та онуків, усіх наступних поколінь.

У Нижньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у дні відзначення річниці революції гідності було проведено ряд виховних годин та бесід на дану тематику. А саме: "Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні", "Ми в боргу перед ними", "Згадаймо трагічні події лютого 2014 року", "Не спи, моя рідна земля", «Забуттю не підлягає…»та інші.
19 лютого була проведена загальношкільна лінійка – реквієм "Слава Героям Небесної Сотні". Звучали пісні, вірші, учні підготували театралізацію про ці трагічні події. Хвилиною мовчання вшанували їхню пам'ять. Закінчилася лінійка такими словами :
«Єднайся рідна Україна!

Єднайся Північ, Південь, Захід, Схід!

Єднаймось браття українці!

Поки живий вкраїнський рід!»/Files/images/8JRcIj_XVvw.jpg

Вклонімося Герою

Жорстока війна на сході України залишила вічний біль для жителів нашого селища , адже ми втратили одного з кращих своїх учнів, побратима, патріота, який віддав за свою країну найдорожче – життя.

25 серпня 2016 року в стінах Нижньосірогозької ЗОШ І-ІІІ ступенів усі присутні вшановували пам'ять загиблого в зоні АТО , випускника школи Анатолія Шиліка.

Минуло вже два роки з тієї фатальної дати. Добрим та чуйним назавжди запам′ятали його вчителя школи. Адже колись Анатолій з щасливою посмішкою випускника покидав стіни рідної школи. Щирим, відданим, чесним, завжди готовим прийти на допомогу був, є та завжди буде він для друзів та однокласників. Невичерпним горем та невиправною втратою є смерть дитини для матері, якій вже ніколи не загоїти рани від болю. Спогадами про сина поділилася мати Ганна Іванівна . Схиляємо голови перед подвигом Анатолія, який віддав своє життя заради майбутнього України. Ми пам’ятаємо, яку ціну заплатив Герой за мир, спокій та єдність нашої землі. Вічна пам'ять Герою!

/Files/images/P8253557.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 346

Коментарi

Новини

Календар

Попередня Липень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031