• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Родинне свято « Читаємо всією родиною»

І дорослі, і малі живуть у злагоді і добрі

Цього тижня шкільним бібліотекарем Н. Сірогозької ЗОШ I – IIIст. Куцою Т.І. було проведено родинне свято « Читаємо всією родиною» з учнями 2 – Б класу ( кл.керівник Чебукіна Г. В.) та їх батьками. Свято пройшло у вигляді змагання між родинами. В цікавій формі було представлено команди « Вікторія » ( родина Кулініч Вікторії ), « Книгоцвіт » ( родина Вишнивецької Єлизавети) , « Ерудити» ( родина Кишкань Андрія ) та «Кмітливі» ( родина Недобера Артема). Команди змагалися в таких конкурсах : « Продовж прислів’я », « Казкова шифрограма », « Так чи ні ».

Завершенням свята було домашнє завдання - інсценізація казки, де учасники проявили свою артистичність та оригінальність під час інсценізації казок : « Малюк та Карлсон », «Червона Шапочка на новий лад», «Казка про липку та зажерливу бабку», «Котик та Лисичка». Всі присутні отримали великий заряд позитивних емоцій і вражень.

Бібліотекар Н. Сірогозької ЗОШ I – IIIст. – Куца Т. І.

/Files/images/SAM_5256.JPG

Місячник шкільної бібліотеки.

Ми за здоровий спосіб життя

(Учні під музичний супровід виходять на сцену по черзі, говорячи свої слова)

1.учень У нашому житті є дуже цінна річ!

2.учень І звуть її « здоров’я»!

3.учень Якщо його не вберегти, тоді чекай біди!

4 учень А наша ціль сьогодні до тебе правду донести!

5 учень Про збереження здоров’я!

6 учень Про спорт та та щастя відчуття!

7 учень Про найважливіше у житті ! Дізнаєшся сьогодні ти!

І конкурс “Найсильніший” (Хто швидше надує кульки)

(Разом) Наш девіз завжди незмінний!: – «Здоров’я найцінніший скарб людини, то бережи його завжди,то бережи його щоднини!»

ІІ конкурс “Найкмітливіший” (2 обручи і 5 кубиків)

1 учень Ми часто чуємо про те, якої шкоди завдає організму тютюн, алкогольні напої,

наркотики.

2 учень Не завжди знаємо, що треба робити, щоб не захворіти на СНіД чи гепатит .

3 учень Є багато речей, які мають важливе значення для нашого здоров’я!

4 учень Це гігієна та спорт,правильне і здорове харчування!

5 учень Мужність, відвага, здоровий глузд –запорука гарного самопочуття!

ІІІ конкурс Покупець (4 стільця,10 іграшок і 2 хустинки)

1.учень Хто здоров”я не цінує,

В того вибору нема:

Або він життя змарнує,

Або те його злама.

2.учень Ну, а хто здоров”ям важить,

До краплинки зберіга,

Той вам з радістю покаже,

Де черпається снага!

IV конкурс Ланцюжок

(Учні по черзі говорять лозунги по черзі)

1.учень Краще спорт, а ніж хвороби!

2.учень Лінь бори живи у русі!

3.учень Сум не де допускай немає місця тузі!

4.учень Кожна людина вранці повинна робити зарядку для гарного самопочуття і міцного здоров’я!

5.учень Можливо хто не знає рухів, тоді ми вам допоможемо!

6.учень Ніколи не сумуй! Про щастя й радість пам’ятай!
7.учень Сміх – це також запорука здоров’я!

V конкурс Найспритніший (2 скакалки)

1.учень Здоров’я –для людини скарб великий
Найбільша цінність у житті.

2.учень Як є здоров’я все чудово,
Можливість є йти до мети.

3.учень Тоді і сонце гарно сяє, радіє тіло і душа,і все здається до снаги.
Тоді людина є щаслива.

4.учень Немов на скрипці серце грає,
Й чарівність світу відчуває.

5.учень Для неї в хмурість – дні ясні.
Вона всі труднощі долає

6.учень Вона – здорова! Це все прекрасно,
Бо їй нічого не болить.

7.учень Вона добро творить готова.
І все чудово ! То треба жить!

(Учні розказують вірш «Бережи здоров’я)

1.учень Хто здоровий, той сміється,
Пісня радісна лунає.
Він ніколи не здається,
Бо у серці мужність має.

2.учень Хто здоровий, той не тужить,
Бо немає місця тузі.
Він хороший, вірно дружить,
І повсюди в нього друзі.

3.учень Хто здоровий, той багатий —
Величезний скарб тримає.
З добрим серцем, не пихатий,
А в душі він сонце має.

4.учень Хто здоровий, той працює,
Вчиться радісно й завзято.
Він співає і танцює
Й кожен день у нього свято.

5.учень Хто здоровий — скрізь встигає,
Дух і сила є у нього.
Він чудове тіло має
Й завжди добре все в такого!

(Учасники по черзі говорять заключні слова)

1.учень На останок побажаєм всім здоров’я і наснаги!
2.учень Слова ви наші пам’ятайте і про спорт не забувайте!
3.учень Бо хвороби по всяк час підступом чатують!
4.учень Лише завзятість, сила волі !
Разом Вас від бід врятують!

Завітайте до нашої бібліотеки!

Куца Тетяна Іванівна - завідуюча бібліотекою

Роль шкільної бібліотеки у виховному просторі школи

Шкільна бібліотека є обов’язковим підрозділом загальноосвітнього навчального закладу, вона органічно поєднує завдання, що стоять в галузі освіти і бібліотечної справи, здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час.

Шкільна бібліотека складає і готує списки літератури на допомогу навчально-виховній роботі закладу, виконує довідкову, інформаційну роботу, популяризує бібліотечно-бібліографічні знання серед учнів, проводячи бесіди, організовуючи книжкові виставки, огляди, лекції, бібліотечні уроки, надаючи індивідуальні і групові консультації. Спільно з учителями та громадськими організаціями шкільна бібліотека проводить читацькі конференції, літературні та музичні вечори, диспути, ігри, в межах своєї компетенції бере участь у навчально-виховному процесі, науково-пошуковій та краєзнавчій роботі, пов’язаній з книгою, навчальним підручником та іншими формами інформації, координує та кооперує свою діяльність з бібліотеками інших навчальних закладів різних систем і відомств для спільних дій.

Бібліотека забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням , виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчу особистість, створює умови для формування у молодого покоління гуманістичних, морально-етичних цінностей, засобами художнього слова , виховує патріотизм, любов до рідної мови, до народних традицій.

Бібліотека забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням , виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчу особистість, створює умови для формування у молодого покоління гуманістичних, морально-етичних цінностей, засобами художнього слова , виховує патріотизм, любов до рідної мови, до народних традицій.

Доброчинність проявляється у заходах, які спрямовані на формування духовних, моральних цінностей в учнів. Разом з класними керівниками було проведено цикл заходів.

Слайд 14-15. В бібліотеці оформлені тематичні виставки та книжкові полиці. Які учні використовують як інформації до предметних тижнів, додаткових творчих завдань, джерела позакласних виховних заходів.

Також щорічно у вересні місяці проходить акція « Подаруй книжку шкільній бібліотеці».В результаті участі учнів в школі поповнився бібліотечний фонд дитячої та художньої літератури. Благодійна акція від батьків усіх класів щодо підписки на дитячі журнали для всіх вікових категорій (Клякса, Юний натураліст, Маленька фея, Смайлик тощо). В школі ця акція проходить другий рік і я моду зробити висновок, що учня школи цікавляться цими періодичними виданнями на перервах, група продовженого дня, літнє оздоровлення.

Шевченко – наш герой і геній

У 2014 році Україна відзначає 200 – річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча.

Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави .

Іменем Тараса Григоровича названо вулиці в багатьох містах,площі, театри, є багато пам’ятників , присвячених йому. Це людина з великої літери.

Щороку на початку березня в нашій школі проходить шевченківський тиждень. У ці дні учні читають поезії Кобзаря, виконують пісні на його вірші, розігрують українські п’єси, відвідують шкільну бібліотеку . Тут до їх уваги – добірка тематичної літератури « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки».

У Нижньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено літературно – музичну композицію « Слухайте голос безсмертний Тараса !». Бібліотекар Тетяна Іванівна разом з вчителем української мови та літератури Герасимовою Л.В. та учнями 6-9 класів розкрили сторінки біографії Шевченка. На святі лунали вірші та пісні Кобзаря. Закінчилось свято покладанням квітів .

У кімнаті народознавства було проведено родинне свято « Пишаємося славою твоєю, Кобзарю». Учні 5- А класу розповіли про творчість Великого Кобзаря, та про те, що дорога до Шевченка, до глибини його душі й творчості для кожного українця триває все життя.

Учні інсценували уривок з життя маленького Тараса, читали поезії Кобзаря, співали пісні.

До шевченківських днів бібліотекар школи Куца Т.І. та вчитель української мови та літератури Піщемуха Т.В. підготували і провели читацький марафон серед учнів 1-4 класів « Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря». Для учнів була влаштована виставка творів Кобзаря , книжок про нього. Діти читали його поезію, уривки з творів.

У мультимедійному кабінеті відбувся круглий стіл на тему : « Внесок Тараса Шевченка в розвиток вітчизняної культури». Учні створили мультимедійні презентації, підготували реферати, обговорили , який внесок має творчість Кобзаря в розвиток української культури.

Разом з лідерами учнівського самоврядування шкільний бібліотекар підготувала інформаційні хвилини – розповіді « Сірогозщина шанує Кобзаря». Учні розкрили сторінки життя та творчості Т.Г.Шевченка. Учениця 10 – А класу Шокарева Дар’я чудово прочитала свій власний вірш присвячений народному генію. Підсумовуючи заходи, які пройшли в нашій школі, можна зазначити, що саме такі форми виховної роботи здатні зберегти світлий образ Великого Кобзаря у вічності. Тож нетлінна творчість геніального сина України буде жити подихом життя, биттям гарячого людського серця.

План

проведення Всеукраїнського тижня дитячої книги

№ з/п

Заходи

Дата

Відповідальний

1

Екскурсії до бібліотеки

21.03.2016

Куца Т.І.

2

Святковий ранок « Небезпечна подорож до урочища Заплаканого Підручника ( театр-експромт)

21.03.2016

Куца Т.І.,

Полєжаєва Н.В.

3

Книжкова виставка « Казкова країна мудрої книги»

21.03.2016

Куца Т.І.

4

Виховний захід « Дім без книги- день без сонця»

22.03.2016

Куца Т.І

5

Вікторини за народними казками

22.03.2016

Куца Т.І

6

Бібліотечний урок « Книга – твій друг»

22.03.2016

Куца Т.І

7

Тиждень шкільного підручника

Протягом тижня

Куца Т.І., актив шкільної бібліотеки

8

Книжкова лікарня ( вчимося і ремонтуємо книжки)

23.03.2016

Куца Т.І., актив шкільної бібліотеки

9

Вистави « Лисиця і журавель»,

« Лисиця та їжак» за творчістю І.Франка

24.03.2016

Куца Т.І.,

Смірнова О.В., Хатунцова О.А.

10

Конкурс натуралістів « Про братів наших менших»

24.03.2016

Куца Т.І.,

Пантелей Г.Г.

11

Бібліотечний урок « Книжечка шукає друзів»

25.03.2016

Куца Т.І.

12

Літературні ігри, розваги

25.03.2016

Куца Т.І.

12

Закриття тижня книги. Підведення підсумків

25.03.2016

Куца Т.І.

Тиждень дитячої книги

Шкільна бібліотека – це яскравий маяк у величезному океані, до якого поспішають читачі, щоб доторкнутися до потаємних глибин мистецтва і дістати невідомі для них перлини мудрості минулих поколінь. Допомогти учням оволодіти глибокими і міцними знаннями з основних наук неможливо без задоволення їх книгою та інформацією.

Щороку в Нижньосірогозькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проходить тиждень книги.

Цього року він пройшов під девізом "Дружба з книгою – це свято". І кожен день цього тижня – це захоплююча подорож у світ дитячих книг , що принесла купу задоволення учням школи.

Родзинкою відкриття тижня книги стала вистава- експромт « Небезпечна подорож до Урочища заплаканого підручника», яку підготовили учні 3-Б класу ( класний керівник Полєжаєва Н.В.).Діти розповіли казку про пригоди дівчинки Софійку , яка недбало відносилися до шкільних підручників . На святі були присутні батьки, вчителі та учні школи.

Протягом тижня проходило багато цікавих заходів. Учні 6-А класу підготували виховну годину « Дім без книги- день без сонця».З учнями 4-5 класів проведено вікторини за народними казками.

Не менш цікаво підготували учні 2-х та 5- х класів інсценізації казків до творчості І . Франка: « Лисиця і журавель» , « Лисиця та рак» тощо.

Під час проведення Інформаційного Дня школярі познайомились з бібліотечною літературою та книжковими виставками . Учні бібліотечного активу разом із бібліотекарем провели рейд-перевірку "Підручник у моєму портфелі", дали рекомендації по ремонту підручників і дбайливому ставленню до книги.За результатами перевірки найкращими класами по збереженню підручників стали учні 3-А , 4-А ,4-Б класів. Для учнів старших класів проведені бібліотечні уроки , бесіди, конкурси.

Усі проведені у шкільній бібліотеці заходи, сприяли залученню учнів до невичерпних джерел знань, розвитку творчості та пізнавальної діяльності, вихованню освічених громадян нашої держави.

Кiлькiсть переглядiв: 319

Коментарi